#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Srdce obce

#
#
#
#

Z ptačí perspektivy

#
#
#

Navigace

Obsah

Idnes

 • Izrael pokračuje v bombardování Gazy. Prezident USA vyzývá ke klidu zbraní

  18.5.2021 18:47

  V noci na úterý pokračovalo intenzivní bombardování Pásma Gazy izraelskou armádou. Centrem náletů se stalo město Gaza. Mezi zasaženými budovami byly kanceláře katarského Červeného půlměsíce v Gaze a také jediná klinika pro trasování nákazy covidem-19. Úřady v Gaze ohlásily, že od 10. května přišlo o život 213 Palestinců. Za klid zbraní se poprvé přimluvil americký prezident Joe Biden.

 • Testování zdarma nebude od června možné tak často, řekl Babiš

  18.5.2021 18:25

  Vláda od června sníží úhrady, které pojišťovny vyplácí za provedené testy na koronavirus. MF DNES to potvrdil premiér Andrej Babiš. Měnit se bude také to, jak často se lidé mohou zdarma testovat. Od února platí, že na test, který hradí pojišťovna, může jít člověk jednou za tři dny. Na konci června také pravděpodobně skončí testování v zaměstnání a ve škole.

 • Arenberger zařízl MeSES. Resort rozpustil Smejkalovu skupinu poradců

  18.5.2021 17:39

  Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES), která mu poskytovala odborné pohledy pro řešení epidemie covidu-19. „Víme o tom, respektujeme to,“ řekl vedoucí MeSES Petr Smejkal na dotaz iDNES.cz. S informací přišla jako první Česká televize.

 • Chybí úcta, mám toho dost. Sestra, jež pečovala o Johnsona, dala výpověď

  18.5.2021 17:24

  Zdravotní sestra, která se loni na jednotce intenzivní péče starala o britského premiéra Borise Johnsona nakaženého covidem, dala výpověď. Řekla, že už má dost toho, jak vláda přistupuje ke zdravotnickým pracovníkům. „Nemáme úctu ani mzdu, kterou zasluhujeme,“ kritizuje zdravotnice. Míří třeba na jednoprocentní zvýšení platů pracovníků ve zdravotnictví.

 • Bez očkování zvířat hrozí nové mutace viru. Na Moravě pro ně vyvíjejí vakcínu

  18.5.2021 16:00

  Že by domácí zvíře nakazilo koronavirem člověka, o tom se neví. Opačně to však hrozí, stejně jako mezidruhové přenosy. Firma Bioveta z Ivanovic na Hané na Vyškovsku proto vyvíjí vakcínu proti covidu-19 u zvířat. Od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost obdržela povolení pro nakládání s virem Sars-CoV-2, způsobujícím toto onemocnění.

 • Tchaj-wan nepřežil svůj covidový úspěch. Země je krok od lockdownu

  18.5.2021 15:02

  Evropanům by ta čísla zněla jako rajská hudba, ale Tchaj-wan, zázrak koronavirové doby, je nyní krok od lockdownu. Něco se stalo. A tak tato země měla v sobotu 180 nakažených, v neděli 207 a včera už 335. Není to nic, zvlášť na stát s více než 23 miliony obyvatel. Ale je to velké množství na stát, který měl od loňského února až dosud jen něco přes 1 600 případů a 12 mrtvých. A k tomu loni devět měsíců bez jediného případu.