#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Srdce obce

#
#
#
#

Z ptačí perspektivy

#
#
#

Navigace

Obsah

Idnes

 • Covid způsobil pražskému letišti téměř sedmisetmilionovou ztrátu

  30.7.2021 12:03

  Provozovatel pražského ruzyňského letiště se vloni kvůli epidemii covidu a s tím související karanténou propadl do provozní ztráty (EBITDA) 687 milionů korun. Před krizí v roce 2019 přitom skupina, kam kromě Letiště patří i další státem vlastněné firmy, skončila před odečtením daní, úroků a odpisů se ziskem bezmála 4,7 miliardy korun.

 • Protilátky úplně nechrání před covidem, nezaručí neinfekčnost, řekla Vašáková

  30.7.2021 11:19

  Zjišťování hladiny protilátek proti covidu nelze brát jako záruku ochrany lidí před nemocí. Shodly se na tom odborné lékařské společnosti. Hodnoty se podle nich nemohou brát ani jako záruka bezinfekčnosti lidí, lékaři proto doporučují jako jistotu očkování. Respirátory odložíme ve chvíli, kdy kolektivní imunita bude dostatečně silná.

 • V Austrálii bují „covid shaming“. Vina či nevina se řeší až po zostuzení

  30.7.2021 11:15

  Barbecue man, řidič limuzíny či dvojčata. Takové přezdívky si v Austrálii vysloužili běžní lidé, kteří nyní čelí obviňování ze šíření koronaviru. Někteří porušili zákon, jiní neudělali nic špatného. Přesto se všichni stali v zemi, kde relativně málo případů covidu a efektivní sledování kontaktů umožnilo politikům a novinářům ukázat na jednotlivce, obětními beránky.

 • Ve čtvrtek přibylo 203 nakažených, číslo R se drží pod hodnotou jedna

  30.7.2021 08:38

  Ve čtvrtek v Česku přibylo 203 nakažených, o deset více než minulý týden. Reprodukční číslo se lehce zhoršilo na hodnotu 0,90, pod hodnotou jedna se drží dvanáct dní. Sedmidenní incidence je 11,62. Zdravotníci podali 56 306 dávek očkování proti covidu-19.

 • Než dva dny volna, to raději slíbit auta zdarma. Vyjdou levněji, říká ekonom

  30.7.2021 07:30

  Premiér Andrej Babiš v pátek navrhne dva dny placeného volna jako „odměnu“ za očkování proti covidu-19. Takový návrh ale může českou ekonomiku stát i 21 miliard. „Očkování je benefitem samo o sobě, motivovat lidi nad rámec mi přijde v tomto případě velmi nákladné. Je to příliš drahá legrace na to, aby se to vyplatilo,“ říká ekonom Lukáš Kovanda.

 • Bez očkování testy. Biden představil nová pravidla pro federální zaměstnance

  30.7.2021 06:14

  Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek oznámil zavedení vakcinačního požadavku pro federální zaměstnance. Pracovníci federální vlády, kteří se nenechají naočkovat proti nemoci covid-19, budou muset absolvovat jednou nebo dvakrát týdně test na koronavirus, nosit roušky, dodržovat odstupy a další pravidla.