#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Srdce obce

#
#
#
#

Z ptačí perspektivy

#
#
#

Navigace

Obsah

Idnes

 • Covidovou zátěž nese hlavně Praha, řekl náměstek ministra zdravotnictví

  01.7.2022 13:10

  Zátěž nové vlny covidové epidemie nese hlavně Praha, oznámil náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic. Podle něho není nicméně situace vážná. V nemocnicích se nákaza zatím výrazněji neprojevuje, pacientů s těžkým průběhem nemoci nepřibývá. Letní vlna by neměla mít dopad ve zdravotnictví.

 • Vadí mi termín „manželství“, nikoliv narovnání práv gayů, řekl Joch v Rozstřelu

  01.7.2022 12:52

  Slovo sňatek by přijal, manželství stejnopohlavních párů mu vadí, vyjádřil se v pořadu Rozstřel ředitel Občanského institutu Roman Joch. Souhlasí ale se zrovnoprávněním stejnopohlavních svazků s manželstvím ženy a muže. Podle politologa Andreje Ruščáka je rozdílný název zbytečně složitý a nedává stejnopohlavním párům jistotu, že nedojde k omezení jejich práv, jako se to stalo například během covidových opatření.

 • Covid zrychluje. Skokově narostl počet nakažených i pacientů v nemocnicích

  01.7.2022 08:27

  V uplynulém týdnu výrazně v Česku zrychlila epidemie koronaviru. Laboratoře odhalily 5 680 nových případů, o 2 400 více než minulý týden. V každém dni tohoto týdne zatím přibylo více než 1000 případů, což se před tím stalo naposledy na začátku května. Počet hospitalizovaných se za týden zvýšil asi o třetinu. Nyní je pacientů zhruba 200.